Zajęcia Dodatkowe


Język angielski – dwa razy w tygodniu, niezależnie od grupy wiekowej

Nauczyciel języka angielskiego zwraca się do dzieci w języku angielskim, co zachęca je do podejmowania prób rozmowy oraz wspiera oswajanie się z obcym językiem. Dzieci uczą się poprzez śpiew oraz zabawy, dzięki czemu nauka jest czystą przyjemnością. Dodatkowo język angielski jest powtarzany z dziećmi codziennie przez naszych wychowawców, przy wykorzystaniu słownictwa wprowadzanego aktualnie na zajęciach.


Gimnastyka korekcyjna – raz w tygodniu

Zajęcia prowadzone są przez fizjoterapeutę , który również zachęca dzieci do aktywności poprzez zabawę. Dzieci uczą się na zajęciach zasady fair play oraz tego, że nie każdy wykonuje poszczególne ćwiczenia tak samo sprawnie, w jednakowym tempie. Zajęcia odbywają się przy użyciu specjalistycznych akcesoriów (tor przeszkód, dyski sensoryczne, szarfy i woreczki gimnastyczne, deskorolki). Zajęcia pozwalają na doskonalenie sprawności dzieci, a także odpowiednio wczesne zauważenie ewentualnych trudności.


Religia – raz w tygodniu, zajęcia dla dzieci 6-letnich
Zajęcia z religii są dobrowolne, a chęć uczestnictwa potwierdzana jest poprzez podpisanie pisemnej zgody. Dzieci na zajęciach mają możliwość poznania piosenek o tematyce religijnej, modlitw, a także uzyskania odpowiedzi na nurtujące pytania dotyczące wiary katolickiej, obchodzonych świąt czy zwyczajów.


Warsztaty kreatywne jak również z zakresu terapii ręki, rozwijania motoryki małej i dużej oraz zawierające elementy integracji sensorycznej

W naszym przedszkolu co miesiąc przeprowadzamy tematyczne warsztaty kreatywne. Dzieci pod czujnym okiem nauczycieli ćwiczą koncentrację: np. malowanie na folii; koordynację ruchową: np. ścieżka sensoryczna; Motorykę małą: np. zabawa w nawlekanie koralików itp.


W każdy piątek organizowany jest dzień sportu.

Nauczyciele wspólnie z dziećmi wymyślają nowe konkurencje, w zajęciach ogólnorozwojowych bierze udział cała grupa. Dwa razy w roku organizowana jest również duża Olimpiada Sportowa.


Cykl eksperymentów

Od 5 lat współpracujemy z firmą specjalizującą się w przeprowadzaniu eksperymentów poznawczych dla dzieci. Zajęcia uczą  dzieci logicznego myślenia, szybkiej analizy faktów, myślenia poza schematami, świadomego obchodzenia pułapek myślowych, w jakie wpada nasz mózg, zajęcia rozwijają również umiejętności pracy grupowej oraz uczą budowania rozwiązań także na pomysłach i poprzez obserwację działań innych uczestników zajęć. Każdy eksperyment wiąże się z elementem zaskoczenia, dzięki czemu wiedza zdobyta podczas wykonywania i obserwowania doświadczenia zostaje w pamięci na długo. To dzięki eksperymentom możemy przekonać się, jak działa nasz świat i jakie niespodzianki ze sobą niesie. Jak wiemy, apetyt rośnie w miarę jedzenia, stąd każde przeprowadzone doświadczenie wiąże się z kolejnymi pytaniami i chęcią dowiadywania się o świecie coraz więcej.


Projekty i programy

Nasze przedszkole bierze aktywny udział w wielu ogólnopolskich projektach :

 1. „Las, dwa, trzy - matematyczne przygody wśród przyrody”
 2. „Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF”
 3. „Rekord dla niepodległej”
 4. „Wszyscy jesteśmy wyjątkowi”
 5. „Czyściochowo”
 6. „Mamo, tato - wolę wodę”
 7. Autorski program adaptacyjny „Przedszkole woła”
 8. Autorski program adaptacyjny „Szkoła woła”

 

AKCJE:

 1. Góra Grosza
 2. Szlachetna Paczka 
 3. Kartka świąteczna dla małych pacjentów Szpitala im. Mikołaja Kopernika
 4. Dla potrzebujących zwierząt

 

Cykl warsztatów:

 •  „Sportowe piątki”
 • „Myśl pozytywnie” - cykl zajęć z psychologiem
 • „Świat wokół mnie” realizujący założenia TUS

 

Pozwala to nam zdobywać wiedzę i dzielić się nią z innymi oraz wdrażać w życie przedszkola nowe zwyczaje.  Jak widać wprowadzamy również autorskie programy naszych nauczycieli (o tematyce czytelniczej, patriotycznej, podróżniczej, preorientacji zawodowej), aby ciągle udoskonalać nasze działania i otwierać się na nowe możliwości, jednocześnie zachęcając dzieci do poszerzania swoich zainteresowań.
 


Kontakt

Telefon

+48 732 584 004

Adres

Publiczne Przedszkole Małego Kopernika (Mokotów)
02-743 Warszawa, ul. Batuty 7B

Numer rachunku bankowego:
85 1050 1012 1000 0090 8021 2336

Adres email

mokotow@malykopernik.pl