Plan dnia


7:00-8:20
O godz. 7:00 zaczynamy nasz przedszkolny dzień. Do godz. 8:00 dzieci mają czas na spokojne rozpoczęcie kolejnego dnia, powitanie z kolegami i wychowawcami, zabawy, odpoczynek, gry stolikowe – a w razie potrzeby – odnalezienie wsparcia u nauczyciela. Każdy z nas miewa przecież trudne dni  
O godz. 8:10 dzieci wyruszają wraz z wychowawcą do swojej sali. To pora, kiedy można podzielić się wrażeniami z poprzedniego dnia, obawami, radościami w dobrze znanym gronie oraz spędzić czas na wspólnej zabawie. 

8:30-9:00
Kiedy przychodzi pora śniadania, czas uporządkować zabawki i dokładnie umyć ręce – higiena to podstawa. W czasie posiłków staramy się przekazać dzieciom, jak zachowywać się kulturalnie przy stole, by dla każdego był to przyjemny czas. Następnie wybieramy dyżurnych – to oni będą dziś wspierać kolegów i nauczyciela w utrzymaniu porządku w sali, to bardzo odpowiedzialne zadanie. Nasi wychowankowie wiedzą, jak ważna jest dbałość o zdrowie i higienę, więc po śniadaniu mamy czas na dokładne mycie zębów. 


9:00-11:30
Po śniadaniu rozpoczynamy zajęcia. Dzieci z wychowawcą siadają w kole – każdy jest widoczny i każdy może być wysłuchany. Uczymy jednak szacunku do tego, co mówią inni – czekanie cierpliwie na swoją kolej pozwala nam skoncentrować się na tym, czym chcą podzielić się z nami koledzy. 
Podczas zajęć nauczyciele wspierają się odpowiednimi pomocami dydaktycznymi, ponieważ wiemy, jak ważne jest to, aby poznawać świat wszystkimi zmysłami. Nauczyciele podczas zajęć wykorzystują ilustracje, muzykę, sprzęt gimnastyczny, instrumenty muzyczne, tablicę interaktywną oraz wiele innych pomocy dydaktycznych.
Przed pierwszym daniem dbamy również o naszą sprawność fizyczną, zarówno z wychowawcą, jak i podczas gimnastyki korekcyjnej prowadzonej przez fizjoterapeutę. Dwa razy w tygodniu każdą z grup odwiedza nauczyciel języka angielskiego, który rozmawiając z dziećmi wyłącznie w języku angielskim oraz poprzez śpiew i zabawy, zaszczepia w nich pasję do poznawania świata. 


11:30-12:00
Czas posiłku to również swoisty czas odpoczynku i zacieśnianie stolikowych przyjaźni. Dzieci wspólnie siadają do posiłku i razem opuszczają stolik – nikt nie lubi jeść w samotności. Każde dziecko na miarę swoich możliwości dba o swoje miejsce przy stoliku.

12:00-13:30
Po pierwszym daniu przychodzi czas na relaks. Każdy rozumie go nieco inaczej, więc działania podejmowane o tej porze są naturalnie dostosowane do preferencji dzieci. Przeplatane są różne formy aktywności, od czytania bajek, przez słuchanie muzyki po gry i zabawy stolikowe, które nie tylko odprężają, ale także pozwalają rozwijać umiejętności i zainteresowania. Dzieci z pomocą wychowawcy codziennie powtarzają również zagadnienia, słownictwo i piosenki przyswojone na zajęciach języka angielskiego.
Dbamy również o to, aby korzystać z możliwości zabaw w ogrodzie przedszkolnym najczęściej, jak to możliwe. Zachęcamy dzieci, aby ciągle doskonaliły swoje umiejętności samoobsługowe, więc mimo, że jesteśmy gotowi pomóc, pozwalamy dziecku na samodzielność na miarę jego możliwości.

13:30-15:30
Kiedy przychodzi pora obiadu, dzieci znów spotykają się przy stolikach. Każde z nich ma swoje stałe miejsce – zachęca to dzieci do dbałości o swoje otoczenie. Po obiedzie przychodzi czas na zabawy, czytanie bajek lub zaprezentowanie zawodu przez zaproszonego rodzica lub wykonanie prac plastycznych nawiązujących do tematu zajęć bądź do szczególnych wydarzeń danego dnia – np. obchodzonych w naszym przedszkolu dni nietypowych, np. dnia dinozaura, stomatologa, itp.

15:30-17:00 
To czas podwieczorku, po którym dzieci wraz z nauczycielem porządkują salę, swoje rzeczy i sprawdzają, czy wszystko jest na swoim miejscu. Jest to również doskonały moment na wsparcie dziecka w indywidualnych trudnościach przez nauczyciela.
17:00-18:00
O tej porze przygotowujemy się do drugiego podwieczorku. Dzieci czekające na przyjście rodzica mają okazję w kameralnym gronie spędzić wolny czas rysując, układając puzzle, klocki bądź odpoczywając po dniu pełnym wrażeń.
 Kontakt

Telefon

+48 732 584 004

Adres

Publiczne Przedszkole Małego Kopernika (Mokotów)
02-743 Warszawa, ul. Batuty 7B

Numer rachunku bankowego:
85 1050 1012 1000 0090 8021 2336

Adres email

mokotow@malykopernik.pl